ניקוי שורשים בביוב

 
 

להיות מחובר לשורשים - אבל מה עם שורשים בביוב?

 
כולנו מודעים תמיד לחשיבות של גידול צמחים ועצים ויודעים עד כמה הם תורמים לסביבה שלנו. עם זאת, יש אזור אחד שבו הצמחים עלולים להפריע מאד, ואף לגרום להרס של תשתית הצנרת והאינסטלציה בבית או בעסק שלכם. מדובר על התופעה של צמיחת שורשים בביוב. הסיבה לכך היא פשוטה למדי: מאחר שיש נוזלים שונים בתוך הצנרת, הדבר מעודד את כניסת השורשים לצנרת, ומכאן צמיחתם וגדילתם - עד שהם מסוגלים להזיק לצנרת, לגרום לסתימות שונות וליצור נזקים בלתי הפיכים.

אז איך מתמודדים עם התופעה הזו?
 

פניה לגורם מקצועי פותרת הכל

 
 
  • לקרוא לאיש מקצוע - קודם כל, יוצרים קשר עם איש מקצוע המתמחה בטיפול בשורשים בביוב ויודע כיצד לפנות אותם. אדם רגיל לא יוכל לפנות שורשים, ובטח שלא יוכל לגשת לצנרת אם אין לו כל ניסיון בכך.

  • איתור מקור הבעיה - ברוב המקרים כלל לא תדעו שיש אצלכם התפתחות של שורשים בביוב. אתם כנראה תחוו סתימה מסוימת או בעיה בצנרת, אך לא תוכלו לנחש שזה בהכרח בגלל שורשים שהתפתחו שם .איש המקצוע שיגיע, יבצע בדיקה מקיפה לצנרת, כולל צילום מיוחד שלה, ורק אז יוכל להגיע למסקנה שמדובר בהתפתחות של שורשים.
 
 
 
ניקוי שורשים בביוב - ביובית יוסי גולן
 
 
 
 
  • הסרת שורשים בביוב - השלב הבא הוא כמובן הסרת השורשים עצמם. את ההסרה מבצעים בזהירות הראויה, משום שחל איסור לפגוע בצנרת עצמה. משתמשים בכלי חיתוך מיוחדים שתפקידם לחתוך את השורשים, ולאפשר להם להישטף החוצה. את השטיפה מומלץ לבצע בעיקר לפני החורף ולאפשר ניקוז מוצלח של מי הגשמים בעתיד.
 

ומה עוד צריך לבצע?

 
אחרי שמבצעים הסרה של שורשים בביוב בודקים האם יש צורך בטיפולים נוספים. בין השאר אם בעקבות השורשים הצטברו חומרים נוספים, אפשר שיהיה צורך לבצע פתיחה לסתימות, ולאחר מכן שאיבה של בור הביוב. אם צריך - מבצעים גם תיקון לצנרת עצמה שניזוקה כתוצאה מהשורשים, וכך אתם מקבלים את הפתרון המקיף.
 

 
לכל שאלה או יעוץ נוסף בעניין ניקוי שורשים בביוב, אנחנו כאן לרשותכם. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם!

072-3204193