מהו מפריד שומנים?

 
זקוקים לשירות של הפרדת שומנים לאיכות הסביבה? צרו עמנו קשר, לפני שמיכל השומנים יעלה על גדותיו.

חברת ביובית המקורית יוסי גולן מתמחה בפינוי בורות רקב לאתרי הטמנה מורשים. אנו נבצע את העבודה במהירות ונאפשר לכם המשך עבודה שקטה בעסק.

 
 
שומנים הינם מזהמים סביבתיים ידועים ונוכחותם במי הביוב המוזרמים אל מערכות הטיהור המחוזיות מכבידה רבות על המערכת, מסבה נזק רב ומזהמת. על מנת להימנע מכך חלה חובה על עסקים מסוימים להשתמש במתקן הקרוי מפריד שומנים, המסוגל להפריד בין השומן/שמן למים ולרכז אותו בבור רקב ייעודי עד לשאיבתו. להלן כל המידע בנושא זה.
 
להזמנת שירות מותאם לצרכים שלכם חייגו: 072-3204193
 

מי משתמש במפריד שומנים?

 
המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות קבעו כי חלק בלתי נפרד מרישוי עסקים שונים יכלול את נוכחותו של מפריד שומנים תקין התואם לכמויות השפכים המוזרמות אליו, כחלק מרכזי מהשמירה על איכות הסביבה ובריאות הציבור. במבני מגורים אין חובה להשתמש באלמנט זה אך הדבר הינו מחויב לגבי עסקים ש-"מייצרים" פסולת ביוב עשירה בשומן או שמנים. כך למשל ניתן למצוא מפרידי שומנים למסעדות, בתי מלון, מפעלי תרופות ומזון, ואף למוסך או תחנת דלק. זהות השומנים משתנה בין "יצרן" פסולת שומנית זה לאחר, אך עיקר החשש של מקבלי ההחלטות הוא מפני דלקים, דטרגנטים, צבעים על בסיס שמן ועוד.
 

כיצד עובד מפריד השומן?

 
כולנו יודעים כי שמן ומים לא מתערבבים והשמן צף על פני המים. כל מפריד שומנים פועל על פי עקרון פיזיקאלי זה ועל סמך אלמנט הזמן. מי הביוב היוצאים מבית העסק מוזרמים אל בור רקב ייעודי, בו למים ולשמן יש די זמן על מנת להיפרד זה מזה. בבור עצמו מותקנת משאבה מיוחדת אשר שואבת את פני השטח של המים (השומנים למעשה) אל מיכל ייעודי הממתין לפינוי. לאחר שאיבת השומן, ניתן להזרים את מי הביוב שנותרו אל מערכת הביוב הראשית, אם ניתן היתר לכך.
 
 

כיצד מפנים את השומן מבור הרקב?

 
את בורות הרקב המכילים ביוב שמנים יש לרוקן על בסיס קבוע וזאת על מנת למנוע את הפסקות העבודה של בית העסק מחשש להצפה. את הריקון מבצעים אנשי מקצוע המשתמשים בביובית ייעודית, שמסוגלת לשאוב בעוצמה אדירה את כל תכולת הבור ולהעבירה אל מקום פינוי מוכרז ומוכר בחוק. מפריד שמנים, אם כן, הינו האלמנט שמבצע את ההפרדה בין המים לשמן והביובית מטרתה היא סילוק השמנים בפועל.
 
 
 
מפריד שומנים וריקון בורות רקב - שירותי ביובית בבתי עסק
 
 
 
 

 
חברת ביובית המקורית יוסי גולן בע"מ מתמחה בשאיבת בורות רקב והפרדת שומנים לאיכות הסביבה מכל הסוגים על בסיס קבוע או מזדמן. החברה עושה שימוש במיטב האמצעים הקיימים כיום בתחום ומעניקה שירותי מיידי ויחס אישי לכל בעיה שצצה.

לקבלת פרטים נוספים צרו עימנו קשר במספר 072-3204193 ונשמח לעמוד לשירותכם.
 

 
התקשרו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם! (לא כולל שבת)